Guestbook

Reviews from 2021

 • Dorota

  2021.09.02 20:50

  Jest wrzesień 2021 i zgodnie z tym co deklarowałam-dokonuję kolejnego wpisu. Jestem szczęśliwa,bo samoloty wznowiły loty i dał dobry Bóg,że znowu odwiedziłam Dom Polski . Napiszę ten sam tekst,który zostawiłam w Księdze Gości wystawionej w holu głównym przy recepcji. Możesz więc szanowny Czytelniku sprawdzić osobiście będąc na Wia Casja ( do czego zachęcam ) i upewnić się,że nie jestem osobą " podstawioną " celem wpisów w internecie,tylko faktycznie częstym bywalcem w Wiecznym Mieście. >>>>> Niech poniższy tekst będzie wyrazem wielkiej radości jaką jest mi dane przeżywać. Owa radość jest powodowana tym,że kolejny raz zamieszkałam przy Wia Casja 1200. Tu zawsze spotyka mnie dobro od tych,którzy prowadzą ten dom. Wielokrotnie doświadczyłam szczerej życzliwości i prawdziwej troski ze strony Personelu. Prawdopodobnie to jest przyczyną tego,że od 34-ch lat chętnie tu wracam. Bywałam w różnych okresach ( czasy trudne politycznie ; chwile wielkiego entuzjazmu pokolenia J.P.2 ; daty wielkich przemian społecznych ; lata trudne po odejściu Papieża Polaka i chwile współczesne ) . Jako pielgrzym do Wiecznego Miasta mam przekrój różnorakich obserwacji i doświadczeń . Jednak zawsze , zawsze zjawiskiem niezmiennym pozostaje atmosfera panująca w Domu Polskim . Fenomen tego zjawiska dla mnie jest niezwykle trudny do wytłumaczenia. Na pytanie "jak to możliwe" - odpowiedż znajduję w tym,że tu gospodarzem jest sam Karol Wojtyła . I choć mury budynku są martwe,to jego wnętrze napełnia żywa obecność Ojca Swiętego. Obserwuję rotację personelu , ale za każdym przybyciem widząc (spotykając ) nieznaną mi osobę,to w jej twarzy dostrzegam,że w sposób opatrznościowy ''pasuje'' do tego grona. Tak więc każdy pracujący tu czcigodny Kapłan i każda zacna Siostra tworzą nastrój, do którego powracam z ochotą. Obecnie przebywam w towarzystwie męża,za co Bogu najbardziej dziękuję. Jest z nami pani Krysia,której wiele zawdzięczam i jest nasz przyjaciel- Misjonarz z Peru. Tworzymy 4-ro osobową grupę i wszyscy korzystamy z dobra jakie zsyła nam Pan. Tak niniejszy wpis niech stanowi pisemną formę życzeń dla czcigodnego Księdza Dyrektora L . Kotarba , dla zacnych Sióstr , pomocnych Braci , i oddanych Osób świeckich. Zyczę tego co dobre i piękne. Niech Wasze czyny będą ocenione przez Boga,a nagroda odpowiednia !!! Dorota Rożnawska Pulit z Alwerni. Fanka tego Domu przebywałam od 20 do 23 sier. 2021

 • John Corrigan

  2021.06.10 00:25

  I was a graduate researcher from the Pontificia Universidad Catolica de Chile from the end of 2014 to 2015. I received a scholarship to research in the archives of John Paul II here at Dom Polski. The kindness and scholarly assistance from Fr. Andrew, Sr. Julia, Sr. Rimigii and the whole faculty and staff were overwhelming and absolutely priceless to my doctoral studies. The scholarly archives, museum and beautiful chapel with a first class relic of John Paul II created a kind of pilgrimage atmosphere during my stay there.

 • Dorota

  2021.01.28 20:38

  Wszystkich,którzy czytają niniejszy wpis- witam serdecznie. Witam tak jak witają się pielgrzymi mieszkający w Domu przy Wia Casja 1200,gdzie gospodarzem jest sam Jan Paweł 2. Powitanie jest zawsze serdeczne , wzbogacone uśmiechem. W prawdzie trudno dziś o uśmiech pod maską,ale mam nadzieję ,że już niedługo maski nie będą potrzebne i nasze twarze spotkają się w tym domu,do którego ten,kto raz w nim mieszkał-chętnie powraca. Ja publicznie deklaruję,że kolejny raz zamieszkam w nim, aby odnowić tradycje. Nawet poczyniłam już pewne starania. Mianowicie jestem po pierwszej dawce szczepienia . Jak Pan Bóg da to 1 lutego będę szczepiona drugą dawką. Bardzo się boję tego specyfiku,ale pomyślałam sobie,że skoro Ojciec Sw wyraził zgodę na szczepienie,to ja nie powinnam udawać mądrzejszej. Wiem też ,że tak,czy inaczej to wszystkim kieruje Stwórca i Jemu to wszystko oddaję we władanie prosząc Go o błogosławieństwo. Wracając do tematu - gdy tylko samoloty wznowią loty i ja i mój mąż będziemy zdrowi,to odwiedzimy Dom Polski ,o czym ( daj Boże ) poinformuję w kolejnym wpisie. Fanka tego domu Dorota R.P.

Add a new entry