Guestbook

Reviews from 2020

 • Krzysztof Jankowski

  2020.10.01 19:56

  Witam serdecznie ,dzieki za mila goscine za rok wracam bylo milo goscic uwas pozdrawiam serdecznie wszystkich KRZYSZTOF

 • Dorota

  2020.09.23 20:48

  Znowu bardzo chcę zamieszkać w domu przy Wia Casja 1200. Staram się śledzić aktualne możliwości,mając na uwadze zwłaszcza sytuacje cowidową. Nie jestem jednak w stanie uzyskać odpowiedzi na pytanie czy już w domu Jana Pawła są pielgrzymi. Gdy są grupy turystyczne to panuje tam jeszcze wspanialsza atmosfera.Chciałabym zamieszkać jak kiedyś i spotkać Polaków,którzy przybyli z różnych regionów Polski. Tym czasem wyrażając tęsknotę za pobytem w Rzymie pozdrawiam tych,którzy prowadzą ten wspaniały dom. Dorota.

 • Teresa (Dadlez) Vandal

  2020.06.24 22:54

  Seeing this web page has made me very happy for all the fond memories from when I lived at Dom Polski from Sept. of 1984 to June of 1985. Anyone who has yet to experience a stay here will be very happy indeed. One of the things I remember most fondly was how beautiful and peaceful the surrounding grounds were, and how wonderfully run the place was by the religious sisters there. I was studying in Rome on a scholarship, and living at Dom Polski. Because of the scholarship, I was even able to partake in some of the group excursions to places like Assisi and Turino. I had even made friends with some of sisters, and though I've since lost contact, they remain fondly in my heart. Teresa (Dadlez) Vandal Hartford, CT.

 • Kret_Ol

  2020.04.14 22:28

  Dzięki!

 • Dorota

  2020.03.16 18:50

  Niniejszy wpis czynię dnia17 marca 2020r. Piszę w atmosferze walki z panującą pandemią,którą wywołał KORONAWIRUS. Będąc w nastroju przygnębienia i obawy o przyszłość mam potrzebę wyrazić moje solidaryzowanie się z każdym Człowiekiem,którego wirus doświadczył bezpośrednio. Solidaryzuję się z tymi w Europie i na innych kontynentach,z tymi którzy mówią po hiszpańsku i po szwedzku,z tymi którzy są katolikami i z tymi którzy nie znają prawdziwego Boga. A najbardziej kieruję moją empatię do ludzi z Włoch. Lączę się z tymi,którzy mi są bliscy przez to,że poznałam ten wspaniały Naród będąc w Italii i mieszkając na Wia KASJA 1200. Gdy słyszę jak bardzo Włosi są doświadczani przez wirusa to wspominam chwile spędzone w Rzymie i tym bardziej czuję bliskość do tego Narodu. Wdzięczna Bożej Opaczności za dar przebywania kilkanaście razy w Domu Polskim -niniejszym oświadczam,że pomodlę się się za utrapionych Włochów. Dorota z Alwerni.

 • Edyta

  2020.02.09 16:03

  W domu przy Via Cassia 1200, gościłam już kilkukrotnie. Dom jest dobrze skomunikowany z centrum Rzymu oraz z wybrzeżem, więc można wybrać się na piękne plaże np. w Ostii. Do stacji kolejki można dojść piechotą ok. 10 min, bądź podjechać autobusem, przy samej bramie domu jest przystanek autobusowy, z którego co kwadrans odjeżdżają autobusy. Dom jet bardzo czysty, panuje w nim spokój, co sprzyja odpoczynkowi i ciepła, domowa atmosfera. Dom otoczony jest przepięknym, zadbanym włoskim ogrodem, w którym można się zrelaksować. W odległości około 25 m znajduje się świetnie zaopatrzony super market. Można w nim kupić właściwie wszystko, dlatego nie opłaca się kupować włoskich przysmaków w małych sklepikach w centrum Rzymu czy przy Watykanie, w parmezan czy prosciutto lepiej zaopatrzyć się w lokalnym markecie pod domem. W domu jest dobrze działające Wi-Fi, a dla palaczy jest balkon, z którego można skorzystać nie zmuszając innych do biernego palenia. Dla tych, którzy sami wolą przygotować sobie posiłki jest w pełni wyposażona kuchnia, z której można korzystać. Generalnie w skali od 0 do 10 pobyt oceniam na 9. Serdecznie polecam pobyt w polskim Domu Polskim przy Via Cassia.

 • Beata Modrzejewska

  2020.02.08 19:19

  „Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, a tylko uśmiechem i słowem – DZIĘKUJĘ” W dniach od 3 lutego do 6 lutego 2020 roku mieszkańcy powiatu tureckiego byli uczestnikami pielgrzymki do Rzymu. Na nocleg zatrzymaliśmy się w Domu Polskim Jana Pawła II na Via Cassia 1200. Doznane przeżycia i wrażenia skłoniły nas do napisania podziękowania. Właśnie tą drogą pragniemy gorąco podziękować Ks. Dyrektorowi Łukaszowi Kotarba, Siostrom i pracownikom Domu Polskiego Jana Pawła II za wysoki poziom świadczonych usług i 100% wywiązanie się z ustalonego przebiegu pielgrzymki. Nie brakowało niczego ani dla ciała, ani dla ducha. Zaoferowany autokar, nocleg oraz wyżywienie przerosły nasze oczekiwania. Szczególne wyrazy wdzięczności dla s. Serafiny za wysoka kulturę osobistą, uśmiech, pomoc i dobre słowo. DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA ZA PIĘKNY CZAS 3-6.02.2020R. NA DŁUGO POZOSTANIECIE W NASZYCH SERCACH. Opiekun grupy - Beata Modrzejewska

 • Dorota

  2020.01.02 17:39

  To wspaniały dom.Mieszkałam w nim kilkanaście razy. Teraz zauważam,że są duże zmiany. Pragnę więc ponownie zamieszkać na Wia Casja 1200. Zawsze się czułam wyśmienicie i spotykała mnie tam życzliwość,pomoc i prawdziwa troska o gościa,a właściwie o domownika,gdyż mieszkając w tym domu czułam się jak domownik. Z wielką radością zarezerwuję termin noclegów. Chętnie też skorzystam z oferowanych wycieczek fakultatywnych (to jest nowość). Szkoda,że nie napisano,czy w trakcie wycieczki jest polskojęzyczny przewodnik. Jeżeli ktoś to wie,to proszę o tym napisać. Tak,czy inaczej kocham ten dom i gdy Pan Bóg pozwoli to jeszcze w nim zamieszkam. Dorota.

Add a new entry