Księga gości

Wpisy z 2014

 • ASIA z mężem

  2014.12.13 09:32

  "droga Danuto!!!!!,po Rzymie możesz się poruszać również autobusami które odjeżdżają spod Domu Polskiego,zapytaj sióstr w Domu Polskim. Myśmy z mężem tylko raz(dwa przystanki )korzystali z metra,poruszając się kolejkami naziemnymi lub autobusami i tramwajami,albo oczywiście piechotą"

 • Krzysztof

  2014.12.02 21:53

  "Krzysztof W Domu Polskim byłem z rodziną w lutym 2014. Zaraz po powrocie napisałem bardzo wdzięczny wpis. Nie wycofuję się z niego. Bo klimat duchowy tego domu bardzo pomaga przybyszowi z Polski w dobrym przeżyciu pielgrzymki do Rzymu. Niestety moje plany na rok 2015 muszą się zmienić, bo też chciałem zakotwiczyć się tutaj w okresie zimowym. Jednak okazało się, że koszt pobytu wzrósł o 10EU od osoby. Nie wiem dlaczego w tak krótkim czasie. Ale to nie moja sprawa. Moje zarobki w Polsce nie rosną. No i cóż. Trzeba wynająć mieszkanie w centrum Rzymu. W okresie zimowym będzie taniej co najmniej o te 10EU. Osobiście wolałbym mieszkać przy via cassia, choć to daleko od centrum - i tu też zostawić swoje EU. Kiedyś jednak do tego domu jeszcze przyjadę, choćby na jeden dzień."

 • danuta

  2014.11.18 14:05

  Czy moze mi ktos powiedziec,jak to byloby gdyby sie chcialo chodzic na piechote;mam uraz do metra.No i nikt nie wypowiedzial sie co do ceny. wybieram sie w ta zime na tydzien lub dwa

 • Ala i Beata

  2014.10.30 21:34

  Witamy kochane Siostry. Z radością ściskamy i radujemy sie ze możemy przebywać w tym polskim domu. Pomimo tego ze jesteśmy z dala od ojczyzny to tutaj czujemy sie jak w prawdziwym domu. Niech Pan Jezus Wam Błogosławi kochani. Pozdrawiamy Ala G. i Beara J z Piznanua ze wspólnoty Sw Jacka:-)

 • ASIA z mężem

  2014.10.16 12:28

  Bardzo tęsknię za Wami

 • Rafał

  2014.10.14 14:16

  Dom czysty i zadbany. Dobre śniadania dodatkowo płatne.Dość drogi wynajem, ale Rzym kosztuje!Pokoje skromne, ale ok.

 • Alicja

  2014.09.17 11:39

  Byłam z mamą i siostrą. Jesteśmy zachwycone. Miła, ciepła, profesjonalna obsługa pomocna w każdym momencie. Jedzenie smaczne, dużo i podane z uśmiechem i serdecznością. Wiele pamiątek po Naszym Ojcu, które trzeba zobaczyć i posłuchać związanych z nimi historii. Dziękujemy. Wszystkim gorąco polecamy. K.B.A. z Grodziska Maz./W-wy

 • Krzysztof

  2014.08.21 11:55

  "Ładny, czysty dom, piękny ogród, miła atmosfera i serdeczna obsługa, oraz niskie ceny. Serdecznie dziękuję za gościnę i z pewnością wrócę. Krzysztof B"

 • Józef M.

  2014.08.16 22:02

  W Rzymie i Watykanie byłem już siedem razy. W Domu Polskim JP.II gościłem trzy razy (tego roku wybieram się po raz kolejny). Za każdym razem przywoziłem ze sobą kilka osób nie bojąc się , że zostaniemy żle przyjęci. Zawsze wszystko było ok ze strony obsługi (z naszej pewnie niekoniecznie). Wszyscy chętnie służyli pomocą cierpliwie znosząc naszą niewiedzę i czasem też gapiostwo. Cisza, porządek i uśmiechy na twwarzy obsługi połączone z życzliwością składały się za każdym razem na miłą atmosferę i sprawiły, że nie mogę już teraz doczekać się dnia gdy po raz kolejny tam zawitam. Ze spokojem w sercu mogę polecić wszystkim czytającym te słowa ten Dom. Pozdrawiam ks. Dyrektora i całą Obsługę. Józef M.z Kępna.

 • Jacob

  2014.07.30 15:44

  W Domu Polskim JPII spędziliśmy kilka dni. Miło, przyjemnie, spokojnie. Minus trochę za to że po godzinie 23 nie można już wejść a więc zobaczenie miasta nocą (które jest przepiękne) jest niemożliwe. Nie mniej jednak warto ;)

 • Małgorzata i Tadeusz

  2014.07.19 12:34

  "cd. pamiątek w sklepiku u Sióstr, wszystko to, łącznie oczywiście ze zwiedzaniem Wiecznego Miasta, złożyło się nie tylko na piękną oprawę naszej, tak ważnej uroczystości, ale i wspaniały, tygodniowy wypoczynek. Dziękujemy z całego serca!!! Rodzina z Polski i Litwy"

 • Małgorzata i Tadeusz

  2014.07.19 12:28

  W Domu Polskim byliśmy na przełomie maja i czerwca 2014r, ponieważ nasza córka i , aktualny już, zięć, postanowili, zamiast wesela wziąć ślub w Rzymie, w polskim kościele p.w Sw. Stanisława B.M, Zarówno, piękna ceremonia w otoczeniu najbliższej rodziny z Polski i Litwy, audiencja o Ojca Sw. Franciszka/dla Młodych specjalne miejsce i błogosławieństwo!/, jak i pobyt we wspaniałym Domu Polskim, pozostawią nigdy niezatarte wspomnienia. Cudowna, uduchowiona atmosfera Domu, wśród miliona pamiątek po Ojcu Sw Janie P. II, łącznie z relikwią I st w kaplicy, codzienna Msza Św w kaplicy, niesamowita Siostra, która oprowadza po Domu na życzenie, niewyczerpana skarbnica wiedzy o naszym papieżu, serdeczne Siostry Sercanki, z S. Przełożoną, dyskretna opieka i troskliwość ks, dyrektora Niepsuja, piękny ogród, cisza spokój, wspaniałe śniadania i obiadokolacje /z winem!/, nieskazitelna czystość, możliwość dojazdu klimatyzowaną kolejką do samego Watykanu, zakup wspaniałych pami

 • Marcin

  2014.07.11 13:25

  Kochane i drogie Siostry i Bracia.Pragniemy podziękować wam za gościnę która urzekła nas gościnność .czystość.wspaniały klimat i pyszne skromne śniadanka po których nikt nie wyjdzie głodny.Polecam każdemu pobyt w tym domu , z piękną Mszą św. i wspaniałym muzeum Jana Pawła 2.Do o koła domu piękny ogród ,dobry dojazd.Lądowaliśmy w Rzymie na lotnisku Ciampino ,na lotnisku siedliśmy do miejskiego autobusu za 1.20 euro bilet do stacji metra to końcowy przystanek .Stacja Anagnina jechać w kierunku centrum i wysiąść na stacji Valle Aurelia i wyjść na samą górę na kolejkę bilet za 1.50 euro bilety mają 100 minut jak się z metra wyrobicie w czasie to biletu nie kupujcie następnego.Wsiadacie w kierunku Bracciano i wysiadacie na stacji La Giustyniana wysiadacie na 7 stacji i uwaga w Niedziele między 15 godziną a 19 pociąg na stacji La Giustyniana nie zatrzymuje się jedzie wtedy do stacji S.Pietro .Gdy dojedziecie do stacji La Gustyniana idzie do głównej drogo w prawo prze

 • Dawid

  2014.06.28 23:12

  "Bardzo przyjemne i ciekawe miejsce. Czysto, miła obsługa, siostry zawsze służą pomocą. Ponadto Dom Polski znajduję się tuż przy supermarkecie, więc nie ma problemu ze zrobieniem zakupów na śniadanie, czy kolację. Wszystko przyrządzić można w kuchni, obok której jest stołówka. We wspomnianym supermarkecie szczególnie świetna jest taka pusta pizza :) Sam Dom Polski jest jednym wielkim muzeum poświęconym Janowi Pawłowi II, a w ogrodzie na zewnątrz można odpocząć po wyczerpującym zwiedzaniu Rzymu. Jedynym minusem jest niezbyt wygodne łóżko (być może po prostu za twarde poduszki). Z połączeniem z centrum miasta również nie ma problemu (pociągi kursują tu non stop), a na recepcji można dostać mapkę metra i kolei. Gdyby ktoś chciał bliżej poznać najważniejsze atrakcje Rzymu zachęcam do przeczytania moich artykułów (z wieloma ciekawymi zdjęciami). Mam nadzieję, że okażą się pomocne ;) - najpiękniejsze miejsca w Rzymie, place i fontanny: http://discoveria"

 • Zbigniew Gretka

  2014.06.28 09:06

  "Bogu podziękujmy,że jest Takie Miejsce w Rzymie o nazwie Dom Polski im.św.J.P II,gdzie można Radować Chrześcijańskie Serce i Ducha Wspomnieniami o Wielkim Pontyfikacie J>P II Apostoła Miłosierdzia Bożego.Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do zakupu,powstania i utrzymywania Tej Oazy Ciszy,gdzie gromadzą się pielgrzymi Całego świata. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Trudy Wszystkich zaangażowanych w Istnienie Tego Pomnika Pamięci, na czele z Umiłowanym ks.Kard.Stanisławem Dziwiszem oraz ks.kard.St.Ryłko.Wdzięcznością Serca i darem modlitwy otaczamy byłych i obecnych włodarzy tego zachwycającego ośrodka na czele z Czcigodnym ks.Mieczysławem Niepsujem oraz Serdecznymi Siostrami Sercankami,których Dobroć Serca można odczuć i Doświadczyć w każdej Chwili.To dzięki Nim na Via Cassia Bije Serce Pamięci o Umiłowanym Ojcu św.J.P II. Bóg Wam Zapłać za Wszelkie Dobro.Niech Bóg i Matka Najśw. wynagradzają i nagradzają Łaskami Zdrowia i Ludzkiej Życzliwości. Szcz"

 • Małgorzata

  2014.06.25 19:16

  "Byłam z grupą. Doskonałe miejsce, by zatrzymać się będąc w Rzymie. Czysto, spokojnie, niedrogo. Dyskretne siostry zawsze służą pomocą i radą. Posiłki smaczne. Czegóż chcieć więcej po całym dniu wędrówki po zatłoczonym Wiecznym Mieście. Gorąco polecam. Małgorzata"

 • Jolanta

  2014.05.10 17:21

  Byłam w tym domu. Jest piękny, czyściutki i przepyszne obiadokolacje (ach ta zupa po cygańsku - mniam, mniam). Siostrzyczki urocze i ładne. Nie zapomnę tego pobytu pod koniec marca`14. Pamiątki, które pozostały po JPII robią wrażenie. Ogród zadbany, ciekawy. I cóż mogę więcej powiedzieć, powtórzę za Ojcem Świętym: "Przyjdę zaś". Za gościnę jeszcze raz bardzo dziękuję.

 • Tosia

  2014.05.08 23:12

  naprawdę wszytskich obowiązuje powrót do pokoi do godziny 23 ? Dzięuję zgóry za odpowiedź : )

 • Aleksandra

  2014.04.26 19:24

  Witam serdecznie, miałam okazję gościć w tym domu w roku 1991 z pielgrzymką z liceum z Krakowa, i spotkać się z ukochanym Janem Pawłem II, tak bardzo Rzym zapadł mi w pamięci, że zabrałam w 2010r. znajomych i też zatrzymaliśmy się tutaj, niezapomniane przeżycia. Byliśmy na audiencji u Benedykta. Dzieci już nam trochę podrosły i znowu wybieramy się na Via Cassia, tym razem do Franciszka. Gorąco polecam wszystkim pielgrzymom i nie tylko. Ola

 • Krzysztof

  2014.04.24 21:24

  "Rzym odwiedziłem z całą rodziną w lutym br.. Pobyt w domu wspominamy bardzo dobrze. Mogliśmy zwiedzać Rzym, a ranki i wieczory spędzać w środowisku bliskim Polakom. Można się tu poczuć jak we własnym domu. To na pewno dopełnia całą atmosferę pielgrzymki do wiecznego miasta. Jeżeli ktoś jest w Rzymie tydzień to koniecznie trzeba zakupić bilet na 7 dni CIS. Dzięki niemu korzystamy ze wszystkich środków transportu. W domu, aby utrzymać polską atmosferę w pozytywnym znaczeniu tego słowa należy przestrzegać zasad, które są tu określone. Polecam wszystkim pielgrzymom, którzy potrafią uszanować potrzebę ciszy i spokoju sąsiadów z za ściany."

 • Ewa

  2014.04.20 20:11

  wybieram się w maju i czytając opinie jestem zachwycona. czy mógłby kto ś napisać dokładnie jak dostać się do Domu z lotniska Ciampino.jak można zamówić błogosławieństwo?

 • Noemi

  2014.04.12 14:38

  Wszystkim Serdecznie Polecamy. Piękna okolica spokój i cisza. Dojazd do centrum fantastyczny. Pokoje śliczne i czyściutkie. Byliśmy razem z malutkim dzieckiem 1,5 roku - serdecznie polecam dla rodzin z dziećmi. Pralka, suszarki na balkonach i żelazko. Winda i w pełni wyposażona kuchnia i jadalnia. Siostry przekochane i bardzo pomocne. Jeszcze raz dziękujemy za mile spędzone 4 dni. Noemi

 • PIOTR

  2014.04.11 23:07

  Fantastyczne miejsce, byłem w Domu Polskim z rodziną w 2010r i jak Pan Bóg pozwoli pojawię się znowu w lipcu br. Już tęsknię za Rzymem.

 • Alicja

  2014.03.27 22:27

  "Potwierdzam słowa Mileny. Wyjazd wspominam z usmiechem na twarzy :) pobyt w rzymie był bardzo udany, siostry przyjeły nas życzliwie, okazały wszelką cierpliwość i odpowiadały na wszystkie pytania. Warunki jak za taka cenę sa bardzo dobre, z resztą nikt chyba nie przyjeżdża do Rzymu spać, tylko chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić! :) Z technicznych spraw: -w domu pielgrzyma jest sklepik, gdzie mozna zakupić kartki, książki i różne pamiątki, uwaga, znaczki tylko Watykańskie -w kuchni dla spragnionych umieszczony jest automat -śpi się pod kocami -warto kupić bilet 3 dniowy, jest on wazny na wszystkie środki transportu przez 3 dni do 23:59 -bilety za 1,5 euro ważne sa przez 100min, jednak tylko raz można w nich wejść na stacje metra -należy sprawdzac pociągi, bo niektóre jada do Viterbo i nie zatrzymują się na stacji koło Domu Polskiego -nalezy do 23 wrócić na nocleg -w Domu Polskim dostepne są reczniki, żelazko -warto zabrać z domu dobry humor i wygodne buty, bo uliczki w Rzymie sa twarde :D Podsumowując, po wyjeździe pozostało wiele wspomnień, otwarte serce i oczy głodne wrażeń i pięknych widoków. Również pozdrawiam s. Serafinę, życzę wszelkiej pomyślności i sukcerów w nauce! :) Alicja"

 • Milena

  2014.03.27 22:03

  Witam :) Będąc w Rzymie zatrzymałam się w Domu Polskim razem z koleżankami. Warunki były bardzo dobre w pokoju, jak również w sanitariatach :) Ogród bardzo duży, dobrze wyposażona kuchnia i jadalnia dla osób, które nie zamawiają sobie posiłków, lecz sami je przygotowują. Szybkie połączenia pociągiem FM3 do centrum Rzymu. Do stacji jest ok. 10 min piechotą. W pobliżu sklepy( gdzie nawet można usłyszeć język polski ;). Siostry bardzo sympatycznie, pomogą i doradzą w każdej sprawie. Brat Piotr czuwający na furcie wieczorami również sympatyczny. Cały Dom to jedne wielkie muzeum Jana Pawła II. Naprawdę polecam :) Serdeczne pozdrowienia dla siostry Serafiny :) Milena

 • Barbara

  2014.03.23 20:11

  "Barbara 23.3 2014 Byłam w 1993 roku było cudownie przeżyć nie brakowało. Z obsługi byliśmy bardzo zadowoleni.Posiłki były super.Przepiękny widok z tarasu nocą .Myślę ,że jeśli mi zdrowie dopisze to na pewno przyjadę z pielgrzymką do naszego kochanego Jana Pawła II i Papierza Franciszka. pozdrawiam Barbara z Oświęcimia."

 • Paweł

  2014.02.27 11:15

  "Witam. Byłem we wrześniu 2012 ok. 10 dni. Rzym zwiedziłem,to była przygoda, sam za granicą i w tak dużym mieście. Pobyt w Domie Polskim im. Jana Pawła II wspominam z sentymentem. Kaplica, uczestnictwo we Mszy Św. to było coś. Czułem się świetnie, posiłki znakomite przyrządzane przez urocze dziewczyny z Polski ( na kolacje niezapomniane butelki z wodą i z winem). Pamiętam taras na ostatnim piętrze skąd widać charakterystyczne drzewa i można się zrelaksować, w międzyczasie zadzwonić do rodziny i opowiedzieć o swoich wrażeniach po spędzonym dniu w Wiecznym Mieście. Znajduje się mnóstwo pamiątek z pontyfikatu naszego Papieża. Na stołówce można poznać rodaków z Polski i zza granicy. Mam nadzieję, że jeszcze odwiedzę tenże dom, ale już nie sam."

 • Marek

  2014.02.14 11:45

  Witam . Błogosławieństwo można zamówić w Domu Pielgrzyma - tak jak dawniej . Pozdrawiam Marek .

 • krzysztof

  2014.02.08 16:26

  Witam uwas jest pieknie tam czeba byc zeby to docenic porostu polecam i pozdrawiam siostry awszczegolnosci siostre od rezerwaci pozdrawiam serdecznie Krzysiu

 • Roksana

  2014.01.18 20:42

  Witam .Byłam 2 razy -przepięknie ,polecam

 • Marek

  2014.01.12 13:29

  Cena noclegu od osoby 20 eu . Poza tym wszelkie info. otrzymać można dzwoniąc na miejsce / tel. jest podany w KONTAKT / Tańszych noclegów jak w Domu Polskim raczej nie znajdzie się w całym Rzymie .Jest tam tak wspaniale ze już jutro chętnie bym tam się udał . Pozdrawiam Panią " Ewka "

 • Maja

  2014.01.08 12:43

  O tym, że Dom Polski im. Jana Pawła II to wspaniałe miejsce świadczy fakt, że ma już 33 lata :) i przez te lata zdobył tysiące wiernych "fanów", którzy przyjeżdżają tylko w to magiczne miejsce. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia :)

 • karolina

  2014.01.06 18:09

  Bylam tam w styczniu 2013 i bylam.... zachwycona. To naprawde magiczne miejsce, czujesz tam spokoj ducha i ciala, cos pieknego. Tego nie da sie opisac, to trzeba przezyc! W zadnym hotelu tego nie poczujesz.

Dodaj nowy wpis