Libro degli ospiti

Recensioni dal 2022

 • Joanna i Tomasz z dziećmi

  2022.12.28 21:03

  W Domu Polskim w Rzymie byliśmy w czerwcu b.r aby uświetnić okrągłe urodziny Męża. Spotkaliśmy się z gościnnością i życzliwością , której słowa nie oddadzą. Miejsce, gdzie czujesz się jak u siebie, posiłki podane z miłością i bardzo smaczne. Praktyczne wskazówki co do pobytu . Ogromnym plusem -jak dla nas -możliwość indywidualnej modlitwy w kaplicy z Relikwiami św Jana Pawła II - harmonia odpoczynku : coś dla ducha i coś dla ciała .Serdecznie pozdrawiamy Siostry i Braci posługujących w Domu

 • Tadeusz, Grażyna, Ania

  2022.10.16 16:54

  Wszystko dzieje się za sprawą Boga. Odwiedziliśmy to piękne miejsce pierwszy raz i jesteśmy pod wrażeniem, wspaniałe przyjęcie przez ks. Łukasza Dyrektora, wspaniali ludzie z charyzmą jak brat Marcin, wspaniała kuchnia polsko-włoska, obsługa na bardzo dużym poziomie . Odprawiane msze w kościele z relikwiami naszego kochanego Jana Pawła II . Jeżeli Bóg pozwoli odwiedzimy to miejsce już w następnym roku z córką i żoną. wszystkim naszym rodakom polecamy . Z Panem Bogiem !

 • Alvise Manni

  2022.10.10 13:00

  Bel posto ottima accoglienza

 • Anna Szwecja

  2022.09.30 15:10

  Dom polski Jana Pawla II to naprawde cudowne miejsce, kazdy korytarz wypelniony pieknymi obrazami i darami dla naszego Jana Pawla II czuje sie Jego obecnosc wszedzie, bardzo piekny ogrod, wspanialy serwis i przepyszne jedzenie i do tego wspaniala obsluga, bardzo zyczliwa i pomocna szybki i sprawny transer z i do lotniska. Bardzo polecam wszystkim wybierajacym sie do Rzymu to miejsce na odpoczynek i umocnienie duchowe pozdrawiam serdecznie caly Personel i jeszce raz wielkie dzieki i Bog zaplac za wszystko Ania

 • Michał

  2022.09.03 12:51

  Ludzie! Zanim ktoś się wybierze do Rzymu, na Via Cassia powinien dokładnie przeczytać wszystkie komentarze… One potwierdzają, ze to miejsce jest nie tylko wyjątkowe i wspaniałe ze względu na historie, ale również ze względu na ludzi, którzy ten dom tworzą… w Polsce czy gdzie indziej na świecie nie doświadczyłem takiej serdeczności, życzliwości, otwarcia a przede wszystkim normalności. Traktują każdego, jak prawdziwego domownika, jak rodzine. To jest najważniejsze. Czuje się tutaj, jak w domu. Jedzenie polsko-włoskie (i bardzo dobre) wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Zaś sam Ksiadz dyrektor, to złoty człowiek, o wielkim sercu. Przyjazny, troskliwy i nie patrzy na nikogo z góry… z całego serca, polecam ten dom. Skoro już do Rzymu, to tylko na VIA CASSIA :-)

 • Lidka

  2022.08.23 21:00

  Jestem szczęśliwa,że będę ponownie w objęciach cudownej Boskiej Miłości,zgodnie ze słowami Jezusa ,,proście,a będzie Wam dane,, doświadczyłam tego podczas pobytu w Domu Polskim w Rzymie. Prosiłam o jeden piękny spokojny odpoczynek dla mojej córki,bo była przewodnikiem i tłumaczem jednocześnie podczas 10-cio dniowego pobytu w Rzymie, codziennie przemierzałyśmy kilometry, bo chciałysmy zobaczyć i zapisać w naszych sercach na zawsze te cudowne miejsca w Rzymie..2 dni przed wyjazdem czekał na nas na ulicy przewodnik innej grupy (ja byłam tylko z córką) Kiedy sie zbliżyłysmy zapytał po polsku skąd jesteśmy i.. tak zaczęła się rozmowa- pokierował nas- był to ksiądz z Krakowa - nad piękne słoneczne kolorowe plaże - gdzie spędziłyśmy cały dzień, który praktycznie zamknął naszą wycieczkę w Rzymie w 2019 roku i zapisał ten pobyt na zawsze w naszych sercach włączając w ten piękny obraz osoby spotkane w Domu Polskim- siostry i braci, i gości i ciepło jakie nas otulało, a którego nie jestem w stanie odczuwania opisać- było tak przyjemnie, że postanowiłyśmy znów powrócić poczuć ciepło serc i usłyszeć głos cykad na drzewach, krople deszczu spadajęce na policzki podczas wyczekiwania na Papę Franciszka,- Pozdrawiam z miłością,

 • Dorota

  2022.07.16 20:59

  Z wielką radością dokonuję kolejnego wpisu do tej księgi. Jest to już kilkunasty raz,a wszystkie kolejne były podobne do poprzednich.Wynika to z faktu,że trudno jest pisać inaczej - gdy się tak samo czuje jak wcześniej . Więc niniejszy wpis będzie kontynuacją wcześniejszych myśli. Tak się składa,że od prawie 30stu lat często odwiedzamy z mężem ten dom i za każdym razem po opuszczeniu go - pojawia się pragnienie wrócić na Wia Casja 1200. Przyczyną tego jest niewątpliwie atmosfera tu panująca. Tworzą ją ludzie zarządzający i pracujący w Domu Polskim. To oni ( przez duże " o " nadają rytm życia i mieszkania tu . Pielgrzym od pierwszej chwili (już rezerwując telefonicznie pobyt ) spotyka się z życzliwością. Każdy przybysz może liczyć na pomoc,zrozumienie i dobrą radę ze strony personelu. Wspólnota ludzi tu pracujących cechuje się takimi przymiotami jakich nie sposób spotkać w recepcjach hotelowych.Tu nie jest hotel. To DOM - taki jak u mamy i taty...... Każdemu będę polecać, by mając plany wizyty w Wiecznym Mieście - chciał się tu zatrzymać. Tymczasem na karcie niniejszej księgi składam serdeczne podziękowanie za przyjęcie mnie i męża Dziękuję Czcigodnemu Ks Dyrektorowi L Kotarba za szefowanie w tym niezwykłym domu ,( widzę nowe inwestycje jak meble ogrodowe i piękne białe obrusy w jadalni ). Dziękuję Zacnym Siostrą za podtrzymywanie rodzinnej atmosfery. Pozdrawiam Braci , którzy swą posługą przyczyniają się do czynienia dobra i pozdrawiam Osoby świeckie pracujące dla wspólnego zadowolenia. Niech Pan błogosławi wszystkim, którzy tu pracują i mieszkają , a Duch świętego Jana Pawła 2go niech zawsze będzie tu obecny - , bo to przecież Jego dom !!!. Dorota Rożnawska Pulit z Alwerni. Fanka tego Domu. lipiec 2022.

 • Ania i Wiesiek

  2022.07.02 23:31

  BARDZO, baaaardzo dziękujemy za cudowny pobyt, niesamowitą, domową atmosferę troskliwą opiekę w sytuacjach niespodziewanych:) i NAPRAWDĘ CUDOWNY KLIMAT. Jak tylko przekroczyliśmy próg Domu, w środku nocy:) , przywitał nas uśmiechnięty ksiądz,o czym nie wiedzieliśmy, że nim jest:) . Był serdeczny i bardzo zadowolony ze nas widzi mimo, że musieliśmy przerwać mu odpoczynek:). O poranku było POLSKO włoskie:) śniadanko , cały czas czulo się domową, serdeczna atmosfere, jakby KAŻDY GOŚĆ był tym wyczekiwanym członkiem rodziny. Podobnie, kiedy wieczorem po całym dniu wraca się do hotelu, ZAWSZE ktoś czeka przy wejściu, zapyta jak upłynął dzień,porozmawia, w ogóle goście wieczorami rozmawiają wymieniając się wrażeniami przed hotelem. To miejsce zdecydowanie NIE BEZ POWODU NOSI NAZWĘ DOM Polski,bo to jest DOM taki ,do którego chętnie chce się wracać. Oczywiście czystość i kuchnia na najwyższym poziomie.....jak u babci:). DZIĘKUJĘ SIOSTROM ZA OPIEKĘ, moja noga już jest w coraz lepszym stanie:) ....i udało się nam szczęśliwie wrócić do domu:))) . DZIĘKUJEMY BAAARDZO... pozdrawiam Ania z mężem.

 • Dorota

  2022.02.06 19:03

  Bardzo tęsknię za tym domem. Dziś mam imieniny i na prezent imieninowy mąż kupuje mi biet do Włoch. Ustaliliśmy,że będzie to w kwietniu. Dorota R. P.

Aggiungi una nuova voce